Přijatá zpráva - vysvětlení, doplnění, změna dokumentace

Zadávací řízení Dům kultury Žďár nad Sázavou - realizace energetických úspor
Odesílatel Fuksa Petr
Organizace odesílatele Město Žďár nad Sázavou [IČO: 00295841]
Příjemce Všichni (včetně veřejnosti)
Datum 07.05.2013 09:04:33
Předmět Dodatečné informace

Dotaz č.1

Prosím o potvrzení - Mají být dodány střešní vpusti vyhřívané bez napojení? V tuto chvíli ano, pouze předchystáno, aby bylo možné výhledově napojit v rámci dalších prací. Vnitřní úpravy, které nesouvisely přímo se zlepšením tepelně technických opatření nebyly součástí PD – cena, dohoda na nějakém KD. Napojení vpustí by znamenalo projekčně řešit de facto zásah do vnitřní elektroinstalace. Projektant tam navrhl vpusti takové, aby je bylo možné výhledově napojit a vylepšit tak stávající stav střechy. Pokud investor bude požadovat napojení vpustí, je nutné řešit v rámci realizace stavby.



Dotaz č.2

Ve výkazech i v projektu chybí odvětrávací ventilační hlavice (od ZTI) – jejich výměna, úprava, … bude zadavatel doplňovat do výkazu výměr?

Podle původní dohody byla rekonstrukce střechy brána včetně výměny ventilačních hlavic jako celek s určením rozsahu po odstranění stávajících vrstev – v pěnězích pro střechu byla ponechána rezerva – dohoda s investorem, aby se nepočítal každý prostup. Stejně tak jako rekonstrukce těch ventilačních šachet, které původně nebyly vůbec, my je chtěli komplet opravit a zateplit a následně z toho bylo pouze opravení, natření atd. takže v rámci položky střechy je třeba uvažovat s výměnou těchto prvků.

Dotaz č.3

Co je myšleno „barevná“ střešní fólie? Toto jsem v PD nedohledal. Potřeboval bych vědět, kde to je. Vkládám tedy text z TZ:

Hydroizolace bude tvořena fólií na bázi měkčeného PVC-P. Bude bezpodmínečně dodržen technologický postup výrobce, použity všechny požadované montážní, kotevní, přechodové, pomocné a připojovací prvky (prvky z poplastovaného plechu pro zajištění, přechody a fixaci fólie, nebo také přířezy tepelné izolace pro vytvoření klínů, náběhů a přechodů). Opracování detailů bude provedeno systémovými prvky, alt. Fólií pro detaily opět v souladu s požadavky na provádění stanovené výrobcem. Opracování detailů se řídí montážními předpisy výrobce, montáž provádí výhradně autorizované stavební firmy, které mají speciálně proškolené pracovníky.

Z hlediska požární bezpečnosti musí dosahovat vybrané certifikované skladby hodnoty klasifikace min. B roof (t3).





Dotaz č.4

Ve výkazu výměr nejsou zahrnuty systémové prvky k střešní fólii (lišty, okapnice, ...) – bude položka doplněna nebo mají být prvky rozpočítány do ceny montáže a dodávky fólie? Opět text z TZ, v rámci rozpočtu řešeno rozpočítáním. Dnes se to již nedělá, protože si to každá firma řeší dle svých zvyklostí, kde co dají. Hydroizolace bude tvořena fólií na bázi měkčeného PVC-P. Bude bezpodmínečně dodržen technologický postup výrobce, použity všechny požadované montážní, kotevní, přechodové, pomocné a připojovací prvky (prvky z poplastovaného plechu pro zajištění, přechody a fixaci fólie, nebo také přířezy tepelné izolace pro vytvoření klínů, náběhů a přechodů). Opracování detailů bude provedeno systémovými prvky, alt. Fólií pro detaily opět v souladu s požadavky na provádění stanovené výrobcem. Opracování detailů se řídí montážními předpisy výrobce, montáž provádí výhradně autorizované stavební firmy, které mají speciálně proškolené pracovníky.





Dotaz č.5

Oplechování z hliníku u objektu SO.01-1 je nadbytečné (zdvojené) – atiky jsou navrženy systémově v konečné povrchové úpravě (VIPLANYL) – má se oplechování cenit? Oplechování je jako ukončení fasádního systému, ochrana vzduchové mezery a sjednocení zhlaví atik (požadováno architektem projektu). Atiky jsou navrženy takto (viz výpis klempířských prvků):

OPLECHOVÁNÍ ATIKY (STAVEBNÍ ŠÍŘKA ZHLAVÍ PO ZATEPELNÍ CCA 500-510 mm) R.Š. cca 685mm, SOUČÁSTÍ OPLECHOVÁNÍ JE I PODKLADNÍ OSB 4 DESKA TL. 22 mm KOTVENÁ DO ZHLAVÍ ZDĚNÉ ČÁSTI ATIK POMOCÍ RÁMOVÝCH HMOŽDINEK. NA TUTO DESKU BUDE VYTAŽENA A ZAJIŠTĚNA HYDROIZOLACE A NÁSLEDNĚ PROVEDENO OPLECHOVÁNÍ

Tedy Viplanyl je pouze na rozích a přechodech (na OSB) a pro zajištění HI, sjednocení všech atik je pak provedeno oplechováním.



Dotaz č.6

Je možné, aby parozábrana střechy byla natavena na stávající konstrukci (vyspravenou po odstranění stávající skladby) bez navrhovaného polystyrenbetonu 700 kg/m3 – asfaltové pásy na polystyren beton nelze přímo tavit. Spádování střechy by bylo provedeno z polystyrenu nad natavenou vrstvou.

Skladba byla odsouhlasena s potencionálním dodavatelem, resp. výrobcem materiálů, které jsou ve skladbě použity. Dle jeho zvyklostí to lze, proto ta informace o plystyrenbetonu, alt. pěnobetonu se zatřeným povrchem. Projektant se nedomnívám, že by vyspravením stávající konstrukce bylo levnější, spíš naopak, protože novou spádovou vrstvou se vytvoří přijatelný podklad pro parozábranu – převážná část střechy v rozsahu ŽB skeletu je tvořena vodorovnými panely (vyjma sálu a jeviště). Tím, že bude parozábrana ve spádu, může po určitou dobu před provedení následujících vrstev skladby střechy fungovat jako pojistná hydroizolace, protože bude tato parozábrana napojena na dolní manžety vpustí. Tento návrh skladby tak případně eliminoval i vliv počasí na rekonstrukci střechy, protože kdyby byla parozábrana položena na vodorovné panely, nebyl by zajištěn odtok vody. Dále je toto řešení efektivnější i v případě zatečení do skladby, protože má voda opět po spádované parozábraně kam odtéct. Kdyby byla parozábrana vodorovně, hrozilo by v případě zatečení do skladby hromadění vody.